RANNEKKEEN VAIHTO

Festivaalialueelle pääsee ainoastaan rannekkeella. Ennakkolippuja vaihdetaan Linnunlahdentien varrella ja pääportilla sijaitsevissa vaihtopisteissä. Rikkinäisellä rannekkeella ei pääse festivaalialueelle, joten huolehdi omastasi ja tarkista sen kiinnitys saantihetkellä! Ranneke tarkistetaan portilla joka kerta sisään tullessasi.

Rannekkeiden vaihtoajat:

Lauantai 12.7.
Linnunlahdentien varrella
klo 09.00-18.00

Pääportilla
klo 10.00-23.00

Sunnuntai 13.7.
Pääportilla klo 12.00-20.00

Festivaalialueelle on saapumassa sinun lisäksesi 18 999 henkilöä, joiden on myös vaihdettava lippunsa rannekkeeseen. Tästä voidaan päätellä että työntekijöiden suuresta määrästä huolimatta ajoittain rannekkeenvaihtokopeille syntyy pitkiäkin jonoja, koska ihmisillä on tapana saapua festivaaleille jokseenkin samaan aikaan. Varaudu siis jonottamaan. Suurimmat jonot ovat klo 11 - 14 välillä.

Rannekkeenvaihtokoppeja on kolme Linnunlahden tien varressa ja pääportillakin rannekkeita vaihdetaan. Ota huomioon se, että kaupungista päin tullessa sinun ei välttämättä tarvitse jäädä ensimmäiselle kopille, jonka havaitset, koska monesti jonot ovat lyhyemmät muilla kopeilla.

Tarkista rannekkeen kiinnitys HETI kun olet sen käteesi saanut. Jos ranneke on huonosti kiinni tai se jäi liian löysälle, niin mainitse asiasta VÄLITTÖMÄSTI henkilökunnallle, jotta välttyisit jatkossa ongelmilta porteilla. Olet ITSE vastuussa rannekkeestasi ja hävinneen tilalle emme anna uutta ranneketta!