Kuin pala kakkua
Julkaistu 19.7.2009 16:07Bändien raidereista eli järjestäjille estettävistä vaatimuslistoista puhutaan paljon, ja yleensä siksi, että niissä katsotaan olevan kerrassaan käsittämättömiä vaatimuksia, niin kuin sydämenmuotoisia sänkyjä ja tietynmerkkisiä pullovesiä. Sänkyjä Ilosaarirockin backstage-koppeihin ei ole raahattu, mutta tänä kesänä sentään jotain ennenäkemätöntä kuitenkin: täytekakkuja.
Miettikää nyt: onko mitään somempaa kuin raavaat miehet täytekakkua syömässä. “Ei, emme toivoneet korillista tiukkaa viinaa, vaan mansikkatäytekakun!”


24.07.2009 kello 10.40
Etenkin kun riderista/raiderista eli esiintymissopimuksen tuotantoon liittyvästä osasta noin 90-95 prosenttia on teknistä tarvelistaa. Kuitenkin etenkin mediaa ja ihmisiäkin ;-) jaksaa vuodesta toiseen kiinnostaa vain, että mitäs erikoista sinne pukukoppiin on haluttu.